| Cienkie laptopy - ultrabooki i nie tylko |

Wielu klientów nie potrzebuje do pracy mocy obliczeniowej najwydajniejszych procesorów i zaawansowanych magazynów dyskowych o wielkiej pojemności. Do pracy biurowo-administracyjnej, komunikacji z firmą i klientami oraz do bezproblemowej obsługi multimediów nie są już potrzebne duże notebooki i rozbudowane desktopy. Z tego względu producenci notebooków stworzyli segment notebooków cienkich i lekkich, mogących towarzyszyć nam na każdym kroku bez dociążania torby dodatkowymi kilogramami. Są to maszyny mniejsze i wygodniejsze w użyciu poza biurem, ale wciąż na tyle wydajne, by sprawdziły się w większości sytuacji. Ultrabooki jako kategoria notebooków to autorska koncepcja firmy Intel, producenta procesorów i dysków. Szczegóły ich specyfikacji mogą się nieznacznie różnić, ale z definicji maja to być bardzo płaskie urządzenia (ok. 20 mm grubości), o bardzo małej wadze (ok. 1 kg) i czasie pracy na baterii mogącym przekroczyć nawet kilkanaście godzin.
Niewątpliwie wokół koncepcji ultrabooków biznesowych narobiono wiele marketingowego szumu, ale bezdyskusyjnie są to znakomicie zaprojektowane produkty, zapewniające użytkownikowi zarówno oczekiwaną mobilność, jak i korporacyjną funkcjonalność oraz solidne wykonanie. Atrakcyjny design (wykorzystujący takie materiały jak stop magnezu, aluminium, włókno węglowe lub szklane) ma przede wszystkim uczynić z ultrabooków konkurenta dla MacBooka Air od Apple, który był inspiracją dla firmy Intel przy tworzeniu samej koncepcji tego typu komputerów. Ultrabooki, szczególnie te z dotykowym ekranem oraz systemem operacyjnym Windows 10, mają też za zadanie zacierać granicę między tabletami a laptopami. Z jednej strony, podobnie jak tablety, są lekkie i ultramobilne oraz pozwalają na wygodne analizowanie treści i interesujących nas zagadnień, a producenci przykładają dużą wagę do ich estetyki. Z drugiej strony, podobnie jak nowoczesne laptopy, są błyskawicznie gotowe do pracy, mają pełnowymiarową klawiaturę oraz całe oprogramowanie, które znamy z komputerów standardowej wielkości.
Coraz częściej na rynku pojawiają się również komputery łączące w sobie cechy tabletu i laptopa. Chodzi o cienkie laptopy z obrotowym lub odłączanym ekranem wspierającym dotyk, często także obsługę cyfrowym piórkiem. Kilka lat temu notebooki z obracanym nazywano tabletami PC, obecnie mówimy o nich urządzenia 2w1, hybrydowe lub konwertowalne. Połączenie uniwersalności oraz biznesowej funkcjonalności takich rozwiązań sprawiło, że przekonuje się do nich coraz szersze grono użytkowników - dobrym przykładem takiego rynkowego sukcesu jest np. rodzina ultrabooków Lenovo ThinkPad Yoga.
Cienkie laptopy - zalety i wady
Niezaprzeczalną zaletą cienkich laptopów jest ich waga oraz rozmiar. Płaski notebook to na pewno dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy oczekują większej mobilności. Doskonale sprawdzą się w podróżach służbowych oraz podczas pracy w różnych lokalizacjach (szkoleniowcy, wykładowcy czy studenci). Są lżejsze, wygodniejsze i bardziej poręczne.
Większość ultrabooków oraz modeli slim charakteryzuje się atrakcyjnym designem. To są laptopy, na których nie tylko dobrze się pracuje, ale które też z przyjemnością się ogląda. To po prostu ładne rzeczy zaprojektowane z dużym poczuciem estetyki. Czy cienkie laptopy mają jakieś wady? Od strony technicznej na pewno warto zwrócić uwagę na mniejszą liczbę portów oraz ich inne rozmieszczenie w stosunku do standardowych modeli. Nie brakuje jednak ultrabooków pozwalających na połączenie ich ze stacją dokującą - możemy to zrobić za pomocą ulokowanego na spodzie lub boku gniazda dokowania lub wykorzystując port Thunderbolt 3, który coraz częściej pojawia się w nowych konstrukcjach. Druga ważna rzecz to ceny. Utrzymanie, a w niektórych przypadkach nawet podwyższanie osiągów cienkich laptopów (np. dłuższe życie na baterii, szybsza gotowość do pracy) przy mniejszych rozmiarach i wadze przekłada się na wyższe koszty produkcji. Krótko mówiąc: ultrabooki i inne cienkie laptopy są zazwyczaj trochę droższe w stosunku do standardowej oferty. Zapraszamy na nasz portal technologiczny lab-kuzniewski.pl, gdzie czekają na Państwa dziesiątki wartościowych porad, jak również do zapoznania się z pozostałymi poradnikami w bazie poradników. W razie dowolnych pytań prosimy o kontakt - nasi specjaliści zawsze są do Państwa dyspozycji. |
|
W cenie sprzętu klient otrzymuje pakiet usług obejmujący m.in. sprawdzenie podzespołów i matrycy, instalację i konfigurację systemu, instalację programów czy pomoc techniczną. Ponadto dostępne są usługi dodatkowe.
|
kuzniewski.pl
ul. Swarzędzka 30
62-006 Gruszczyn
|
Serwis kuzniewski.pl
ul. Swarzędzka 30
62-006 Gruszczyn
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00 - 15:00
serwis@kuzniewski.pl
603 335 124
|
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
|
|