Są dwa powody, dla których klienci poszukują drogich laptopów: albo potrzebują zaawansowanej technologii (np. matrycy w technologii DreamColor lub IPS, wielordzeniowego procesora najwyższej klasy, pojemnego dysku SSD, wydajnej grafiki itp.), albo chcą maszynę wyróżniającą się pod względem jakości, funkcjonalności lub wzornictwa. Wśród najdroższych laptopów z oferty kuzniewski.pl mamy sprzęt, który spełni wymagania każdej z tych grup klientów.
Sprzęt biznesowy
Specjalizujemy się w laptopach dla profesjonalistów, a biznesowy sprzęt najczęściej kosztuje więcej niż rozwiązania dla zwykłych konsumentów. Wyższa cena to konsekwencja użycia mocniejszych podzespołów, lepszych materiałów i dodatkowych funkcji (np. podświetlanej klawiatury, czytnika linii papilarnych, automatycznego kalibratora kolorów). Dodatkowe wydatki zazwyczaj są dobrze uzasadnione i służą konkretnym celom i zastosowaniom (np. do obliczeń inżynierskich i naukowych, obróbki zdjęć i wideo, do diagnostyki).
Ile kosztuje najdroższy laptop w naszym sklepie? W Internecie można znaleźć informacje o modelach za kilkaset tysięcy dolarów, gdyż ich obudowy pokrywa złoto czy diamenty. Takich notebooków nie sprzedajemy.
Najdroższe laptopy w naszej ofercie to zaawansowane stacje robocze dla profesjonalistów w cenach od 15 do nawet 35 tysięcy złotych. Można je znaleźć wśród modeli z rodziny
Dell Precision,
HP ZBook czy
Lenovo ThinkPad.
Mobilne stacje robocze dla najbardziej wymagających klientów biznesowych i profesjonalistów są zaprojektowane z myślą o zaawansowanych zadaniach obliczeniowych i graficznych. Z wyglądu są najczęściej stonowane, ale "pod maską" kryją się najwyższej klasy podzespoły, ponadstandardowa wydajność oraz wiele dodatkowych funkcji.
To wytrzymałe konstrukcje z całą gamą dodatkowych zabezpieczeń: czytnikiem linii papilarnych, układem szyfrowania TPM, czytnikiem Smart Card. Do większości laptopów tego typu dołączana jest gwarancja typu on-site next business day, co oznacza, że serwis producenta odwiedzi nas w biurze lub w domu i naprawi awarię kolejnego dnia roboczego po jej zaistnieniu. To optymalne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższą procedurę serwisową i wynikający z niej brak dostępu do narzędzia pracy i danych.
W najdroższych laptopach znajdziemy również inne ponadprzeciętne rozwiązania technologiczne. Najlepsze mobilne stacje robocze mają wyśmienite matryce, które z powodzeniem mogą służyć do pracy przy edycji grafiki lub przy programach CAD. Za jakość odpowiadają z jednej strony technologie samej matrycy (np. IPS, DreamColor, rozdzielczość 4K), z drugiej niezależna karta graficzna o wysokiej wydajności.
Co jeszcze znajdziemy w najdroższych laptopach w naszej ofercie? Najbardziej wydajne procesory, np. czterordzeniowy Intel Core i7 lub Intel Xeon. Możemy również liczyć na możliwość stworzenia zaawansowanej konfiguracji dyskowej, łączącej w sobie zarówno osiągi dysków SSD (w tym M.2 NVMe o kilkukrotnie lepszych osiągach od zwykłego dysku SSD), jak i pojemnych nośników talerzowych. Do tego dochodzą sprawy związane z unikalną kulturą pracy (np. cichy i wydajny układ chłodzenia, bogactwo portów, podświetlenie klawiatury, itp.).
Sprzęt dla graczy
Również sprzęt dla graczy może osiągać zawrotne ceny, szczególnie gdy wchodzimy w segment dużych notebooków o bardzo wydajnej konfiguracji, oferujących płynną rozgrywkę nawet przy wykorzystaniu ekranu o rozdzielczości 4K.

Wizualnie notebooki gamingowe nie są tak stonowane jak sprzęt biznesowy, ale w ich obudowach znajdziemy aluminium, stop magnezu lub wytrzymałe polimery. Projektanci starają się jednak podkreślić rozrywkowy charakter notebooków i choć zwykle trzymają się czarnej kolorystyki, to na obudowach nie brakuje ozdobników, przetłoczeń i podświetlonych elementów. Wiele zależy od producenta, ale jeżeli interesuje nas bardziej stonowana stylistyka warto zapoznać się z ofertą marek
Saelic,
Aorus,
Gigabyte. Bardziej odważne konstrukcje to domena takich producentów jak
Asus,
MSI,
Acer oraz
Lenovo.
Na cenę laptopa gamingowego największy wpływ ma konfiguracja. Decydując się na najmocniejszy czterordzeniowy procesor Intel Core i7 z możliwością jego podkręcania, najlepszy gamingowy układ graficzny oraz wysokiej klasy ekran o dużej rozdzielczości, musimy być gotowi na znacznie większy wydatek, niż w przypadku rozwiązania dla mniej wymagającego gracza. Swój udział ma w tym również magazyn na dane - konfiguracja wielodyskowa korzystająca z dysków SSD M.2 NVMe przełoży się na kilkusekundowy start systemu oraz błyskawiczne wczytywanie gier i save'ów, jednocześnie zwiększając ostateczną cenę zestawu.

W najwydajniejszych i najdroższych notebookach spotkamy także konfiguracje wyposażone w dwa układy graficzne NVIDIA GeForce GTX połączonych w SLI. Zapewnia to osiągi znacząco większe niż przy wykorzystaniu pojedynczej, nawet najmocniejszej grafiki. Takie rozwiązania przeznaczone są dla wymagających od swego sprzętu idealnej płynności przy zachowaniu maksymalnych ustawień graficznych i wykorzystaniu rozdzielczości znacznie wyższej niż Full HD - w tym np. dwóch zewnętrznych monitorów.
Najczęściej stosowanym ekranem w notebookach tego typu jest matryca IPS, generująca obraz o szerokich kątach widzenia, z głębokim kontrastem i naturalnie odwzorowanymi kolorami. Ograniczeniem tego rozwiązania jest maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu wynosząca 60 lub 75 Hz. Oznacza to, że ekran jest wstanie wyświetlić maksymalnie 60 lub 75 klatek na sekundę, nawet jeżeli układ graficzny generuje ich więcej. Miłośnicy dynamicznych rozgrywek sieciowych chętnie sięgają więc po ekrany oferujące odświeżanie na poziomie 120-140 Hz, by utrzymać idealnie płynną animację, zapewniającą przewagę przy akcjach wymagających błyskawicznego refleksu. Gracze doceniają także funkcję G-Sync, synchronizującą liczbę wyświetlanych klatek z możliwościami ekranu, eliminując tym sposobem efekt zrywania obrazu przy szybkich manewrach.

Do tego dochodzi wyposażenie dodatkowe. Gamingowa klawiatura z regulowanym, kolorowym podświetleniem to większy komfort rozgrywki oraz możliwość większego spersonalizowania wyglądu sprzętu. Wielogłośnikowy system audio z subwooferem otoczy nas czystym, doprawionym basem dźwiękiem, by nawet bez dodatkowych głośników cieszyć się grą lub filmem w gronie przyjaciół. Producenci dbają też o gamingowe karty sieciowe, by podczas rozgrywek wieloosobowych uniknąć opóźnień kończących się naszą przegraną. Kontrole nad ustawieniami sprzętu zapewni przygotowane przez producenta oprogramowanie, dając nam możliwość przetaktowania procesora czy zmiany profilu pracy układu chłodzenia.
W razie pytań lub wątpliwości nasi konsultanci są zawsze do Państwa dyspozycji - zapraszamy do
kontaktu. Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi pozostałymi
poradnikami oraz do odwiedzenia
lab-kuzniewski.pl, gdzie czekają na Państwa liczne recenzje różnych komputerów - także tych najbardziej zaawansowanych dla dysponujących najgrubszymi portfelami.